Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Kolmepoolne kohtumine tööandjate ja ametiühingutega keskendub lisapuhkepäevadele ja hooldussektori miinimumpalgale

08.02.2023 | 07:31

Tänane kolmepoolne kohtumine Eesti Tööandjate Keskliidu ja Eesti Ametiühingute Keskliidu ning tervise- ja tööministri vahel keskendub sektoripõhiste palgalepete arvu suurendamisele, nädalavahetusele langeva riigipüha eest vaba päeva andmise ning ILO konventsioonidega ühinemise küsimustele.

Kohtumise lõpus ühinevad aruteluga Eesti Linnade ja Valdade Liidu esindajad, erahoolekodude pidajad ning sotsiaalala töötajaid esindavad ametiühingud, et otsida kokkulepet hooldustöötajate palgamiinimumis.

Tervise- ja tööminister Peep Peterson peab oluliseks sotsiaaldialoogi arendamist ning ametiühingute ja tööandjate seisukohti tööturu küsimuste lahendamisel: „Sügisel vastu võetud Euroopa direktiiv ootab ka Eestilt tegevuskava, kuidas aidata vähemalt 80 protsendil töötajatest saada osa üleriiklikest palgalepetest. Oleme partneritega palju koostööd teinud ja usaldust kasvatanud ning nüüd on aeg seda usaldust rohkem rakendada erinevates majandussektorites palgalepete läbirääkimisel,“ ütles Peterson.

Ministri sõnul on oluline, et lauale võetakse ka ühe uue palgaleppe sõlmimine, milleks on hooldustöötajate palgalepe. Peterson pakub välja, et hooldesektori miinimumid võiks ühtlustada tervishoiu vastava taseme palgamiinimumidega. Hooldaja palk haiglas tõuseb 1. aprillist 1160 eurole kuus.

Teemadest on taas päevakavas ka vaba päeva andmine nädalavahetusele langeva riigipüha eest. Selle juures oodatakse ennekõike tööandjate seisukohti ja arvamust kompromiss-versioonile, et lisapuhkepäeva võivad saada jaani- ja jõulupühad.

Sooduspensionite reformiks mullu sõlmitud hea tahte kokkuleppega seonduvatest küsimustest on arutelu all tööst põhjustatud haiguste hüvitamise põhimõtted ning karjäärivahetuse pilootprogramm Töötukassas.

Riina Soobik

Meediasuhete nõunik (tööala)