Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Minister Riisalo külastab Hiiumaa sotsiaalkeskust ja haiglat

08.02.2023 | 12:11

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo on täna visiidil Hiiumaal, kus külastab Hiiumaa sotsiaalkeskust ja osaleb Hiiumaa haigla sarikapeol. Samuti on kavas kohtumised Hiiumaa vallavalitsuses, Kõrgessaare päevakeskuses ning Hellamaa perekeskuses.
    • Jaga

„Eesti riigi väiksust arvestades on väga oluline, et nii kvaliteetsed sotsiaalteenused kui ka arstiabi oleksid inimestele võimalikul lähedal ja kättesaadavad,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. „Hiiumaa on näidanud head eeskuju olles kogukondlik selle sõna otseses tähenduses ning tehes tihedat koostööd ka riigiga. Niisamuti saab 2023. aastal teoks teenusmajade rajamine eakatele, mis jällegi Hiiumaa elanike elukvaliteeti tõstab.“

Hiiumaal on käimas nii haigla kui esmatasandi tervisekeskuste rekonstrueerimine, mille käigus uuendatakse Hiiumaa haiglas 2023. aasta lõpuks arstide tööruumid.

Ehitustööde käigus rekonstrueeritakse Hiiumaa haigla hooned (sh peahoone) esmatasandi tervisekeskuse rajamiseks, kus hakkavad tulevikus tööle perearstid ja -õed, tagatud on koduõendus, ämmaemanda ja  füsioterapeudi vastuvõtt, apteek, hambaravi ja sotsiaalnõustamine ning osutatakse ambulatoorset eriarstiabi. Esmatasandi tervisekeskuse rajamine läheb maksma 7,2 miljonit eurot ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Samuti rekonstrueeritakse haigla erakorralise meditsiini osakond ja tehakse juurdeehitus. EMO rekonstrueerimise ja juurdeehituse tulemusena rajatakse registratuur, patsientide ooteala, isolatsioonipalat ja patsientide pesuruum ning luuakse otsetee liikumiseks röntgenisse ja kompuutertomograafi ruumi. Rekonstrueerimise käigus saavad tervishoiutöötajad tänapäevastele tingimustele vastavad tööruumid, mis asuvad EMO läheduses, et eriarstid saaksid vajaduse korral patsiente nõustada. Juurdeehituse tulemusena rajatakse kiirabile estakaad koos eraldi sissepääsuga.

Hiiumaa haigla erakorralise meditsiini osakonna rekonstrueerimine ning juurdeehitus läheb maksma 3,9 miljonit eurot ning ehitust rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

Pärastlõunal kohtub minister Riisalo Hiiumaa vallavalitsuse liikmetega ning külastab Kõrgessaare päevakeskust, Hiiumaa sotsiaalkeskust ja Hellamaa perekeskust, kus kohtub kohalike elanike ning sotsiaaltöötajatega, kellega on muuhulgas arutluse all juulist jõustuva hooldereformi rakendamisega seonduv.

Auris Aleksandrov

Meedianõunik